• Koniec pierwszego etapu remontu szkoły w Kipsing

          • Zakończył się pierwszy etap remontu budynków szkolnych w Kipsing w Kenii. Pieniądze na remont zostały zebrane podczas naszej szkolnej akcji "Pierniki dla Afryki". Dzięki uzyskanym środkom finansowym wolontariusze przebywający w Afryce odremontowali budynki internatów dla chłopców i dziewcząt. 

            Po skończonej pracy był czas na ucztę. Z zaoszczędzonych pieniędzy wolontariusz kupił od pasterza kozę. Dzieci w Kipsing bardzo rzadko jedzą mięso, dlatego było to dla nich wyjątkowe wydarzenie. Uczennice przyrządziły pieczeń i przygotowały dla wszystkich dzieci obiad. 

            Na filmie zobaczycie też boisko do gry w piłkę nożną, które znajduje się w pobliżu szkoły podstawowej. 

            Na zakończenie filmu dzieci z Kipsing dziękują dzieciom ze szkoły w Wolinie za zorganizowanie akcji "Pierniki dla Afryki" i pomoc finansową dla ich szkoły. 

            Dariusz Felisiak

          • Egzamin ósmoklasisty 2024

          • Już dziś (14 maja 2024 rok) rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. W całej Polsce uczniowie zdają egzaminy z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego nowożytnego. 

            Łącznie do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego przystąpi 214 500 ósmoklasistów z ponad 11 190 szkół oraz ponad 11 600 uczniów będących obywatelami Ukrainy z ok. 3 400 szkół.

            W 2024 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 14 do 16 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z harmonogramem.

            • wtorek, 14 maja – język polski, godz. 9:00, czas trwania: 120 minut,
            • środa, 15 maja – matematyka, godz. 9:00, czas trwania: 100 minut,
            • czwartek, 16 maja – język obcy nowożytny, godz. 9:00, czas trwania: 90 minut.

            W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony o:

            • 60 minut – w przypadku języka polskiego,
            • 50 minut – w przypadku matematyki, 
            • 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.

            za: https://www.gov.pl/web/edukacja/egzamin-osmoklasisty-2024

             

            Nowa galeria Egzamin ósmoklasisty 2024 została dodana do albumu fotograficznego

          • Projekt historyczny - średniowieczni rycerze

          • Uczniowie klasy 5c wzięli udział w małym projekcie historycznym: "Średniowieczni rycerze". 

            Zadaniem było zgromadzenie informacji o rycerstwie i przedstawienie ich w atrakcyjny sposób, również z wykorzystaniem krótkich inscenizacji. Na lekcji można było zobaczyć scenę z turnieju rycerskiego, polowania i pasowania na rycerza. Dowiedzieliśmy się o rycerskich obyczajach, tradycjach, zajęciach. Jedna z grup przygotowała makietę średniowiecznego zamku. Poznaliśmy rycerski ubiór, uzbrojenie oraz przykładowe herby rodowe. 

            Dariusz Felisiak

            Nowa galeria Projekt historyczny - średniowieczni rycerze została dodana do albumu fotograficznego

          • Wymiana polsko-węgierska 2024

          • "Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie" - tak mawiał George Santayana.


            To stwierdzenie amerykańskiego filozofa towarzyszyło nam podczas wspólnego poznawania przeszłości, historii i tradycji w trakcie realizacji projektu wymiany polsko-węgierskiej uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego i Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és Bölcsőde w Ajak.
            Podczas spotkania zapoznaliśmy się z dążeniem Węgrów i Polaków do całkowitej wolności poprzez przypomnienie wydarzeń z 1956 r z Budapesztu oraz protestów ze Szczecina z lat 1970, 1980, 1981.


            W związku z tymi wydarzeniami zorganizowaliśmy wspólne zajęcia polsko-węgierskie. Projekt rozpoczęliśmy już przed wymianą, bowiem w naszych szkołach odbyły się lekcje przygotowawcze do wymiany. Uczniowie polscy poznali zarys historii Węgier, zapoznali się z jej geografią oraz etymologią języka. Tak przygotowani, w dn. 27 kwietnia – 2 maja 2024 r. udaliśmy się do Stargardu  - na wspólne spotkanie. Pierwszego dnia odbyły się zajęcia integracyjne. Poprzez wspólną zabawę i rozmowy uczniowie poznawali się i rozpoczęli komunikację, szczególnie w języku angielskim. Następnie zostały przeprowadzone warsztaty historyczne na tle wydarzeń  z 1956 r z Budapesztu oraz protestów ze Szczecina z lat 1970, 1980, 1981.

            Kolejnego dnia odbył się spacer po Szczecinie w towarzystwie przewodnika pana Roberta Śledzińskiego ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejsca upamiętniające wydarzenia z lat 1956, 1970, 1980 i 1981 m.in. na Cmentarzu Centralnym. Nie zabrało również możliwości zapoznawania się w najważniejszymi zabytkami Szczecina.
            Następnie uczniowie w towarzystwie głównego specjalisty szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej pana Sebastiana Kaniewskiego przeszli ulicami miasta, aby poznać szczegóły aresztowania Stanisława Bartosika i wywołanych zamieszek z dnia 10 grudnia 1956 r. Okazało się, że zbrojne wystąpienie Węgrów przeciw reżimowi komunistycznemu panującemu na Węgrzech, miało olbrzymi wpływ na wydarzenia w Szczecinie. Finałem naszego spotkania było złożenie kwiatów pod pomnikiem Chłopca z Pesztu i odśpiewanie przez uczniów z Węgier ich państwowego hymnu. Podniosły nastrój sprawił, że młodzież zaczęła chętniej ze sobą rozmawiać, co skutkowało nagrywaniem w czteroosobowych międzynarodowych grupach w języku angielskim, krótkich filmików na temat wydarzeń z 1956 roku.

            Następnego dnia przed południem w Szczecinie uczniowie uczestniczyli w warsztatach historycznych związanych z tematyką strajków i protestów.  Potem przygotowywali prace plastyczne dotyczące haseł związanych z wydarzeniami 1956 r z Budapesztu oraz protestów ze Szczecina z lat 1970, 1980, 1981.  Po południu odbył się spacer Lasem Arkońskim - fragmentem Puszczy Wkrzańskiej, gdzie młodzież mogła podpatrzeć mieszany drzewostan, liczne potoki i kilka niewielkich jezior – Goplany, Arkonka oraz inne zbiorniki wodne– Syrenie Stawy.

             

            Kolejnego dnia uczniowie mieli doskonałą okazję do spotkania się w Urzędzie Miasta Stargard z Zastępcą Prezydenta Miasta panią Ewą Marią Sową i zapoznania z pracą urzędnika i walorami miasta.

            Następnie w związku ze stuleciem utworzenia Banku Polskiego SA i wprowadzeniem polskiego złotego do obiegu, została zorganizowana wystawa w Narodowym Banku Polskim w Szczecinie, na którą zaproszono uczniów naszej szkoły i młodzież z Węgier. Uczniowie zwrócili szczególną uwagę na zabezpieczenia przed fałszerstwem banknotów polskiego złotego i węgierskiego forinta.  Tego samego dnia, uczniowie naszej szkoły wraz z młodzieżą z Węgier w ramach realizacji programu wymiany polsko-węgierskiej udali się do Muzeum Narodowego w Szczecinie Centrum Dialogu Przełomy na wystawę pt. "Miasto protestu - miasto sprzeciwu". Tam pod okiem pani Ewy Soboty młodzi ludzie zostali wprowadzeni w przestrzeń historyczną z okresu 1939 - 1989, kiedy nasz kraj w wielkich trudach zmierzał do upragnionej wolności.
             

            Następnego dnia uczniowie spacerowali  ulicami miasta Stargard w towarzystwie przewodnoczki pani Renaty Pruskiej - Nierody i wysłuchali wielu ciekawych informacji, legend dotyczących starego zabytkowego miasta. Szczególną uwagę przykuła wyremontowana Kolegiata NMP Królowej Świata. Przyjął nas ksiądz Proboszcz Janusz Posadzy i barwnie przybliżył nam historię budowy, a na koniec wszystkich obdarował pamiątkami. Potem uczniowie uczestniczyli w zorganizowanym przez nauczycieli stargardzkich szkół i przedszkoli festynie z okazji przystąpienia Polski do UE. 1 maja 2004 roku m.in. Polska i Węgry stały się pełnoprawnymi członkami Unii Europejskiej. 20. rocznica obecności we Wspólnocie i stała się doskonałą okazją do wspólnego świętowania i wykonania prac plastycznych.

             

            Przedostatniego dnia udaliśmy się na całodzienną wycieczkę do Szczecina zwracając szczególną uwagę na szczeciński wielkoformatowy mural upamiętniający węgierską rewolucję antysowiecką z 1956 roku. Mieszkańcy Szczecina wsparli mieszkańców dzielnicy Csepel w Budapeszcie.

            Potem zgodnie z programem projektu uczniowie naszej szkoły wraz z młodzieżą z Węgier spotkali się przed bramą Stoczni Szczecińskiej z Mieczysławem Ustasiakiem polskim politykiem, pracownikiem naukowym, senatorem I kadencji. Pan Mieczysław w drugiej połowie lat 70. działał w ROPCiO, w 1980 wstąpił do „Solidarności”. W grudniu 1981 był przewodniczącym Komitetu Strajkowego w spacyfikowanym przez ZOMO strajku w Stoczni Szczecińskiej. Podczas spotkania chętnie dzielił się swoimi wspomnieniami i opowiadał o drodze Polski do pełnej wolności. Spotkanie z panem Mieczysławem Ustasiakiem było dla nas ogromnym zaszczytem.

            Niewątpliwie młodzież z wymiany polsko-węgierskiej zdobyła bardzo szeroką wiedzę na temat istotnych wydarzeń w Szczecinie, które miały miejsce w latach 1956, 1970, 1980 i 1981 poprzez udział w warsztatach, spotkaniach z niezwyłymi osobami, wycieczki edukacyjne, zwiedzanie i ogladanie wystaw muzealnych. Odwiedziliśmy najważniejsze miejsca, które nierozerwalnie związane były ze strajkami.

            Kolejnym punktem programu służacym do ugruntowania uzyskanych informacji było spotkanie z przewodnikiem panem Robertem Śledzińskim, który w sposób niekonwencjonalny zaprezentował Stocznię Szczecińską od strony wodnej. Wyprawa motorówkami wodnymi rozpoczęła się na wysokości Łasztowni aż do Jeziora Dąbie, ukazując Stocznię Szczecińską z zupełnie innej perspektywy.


            Ostatniego dnia odbyło się spotkanie ewaluacyjne i podsumowanie spotkania.  Wyjazdowi towarzyszyły łzy, ostatnie słowa pożegnań i wymiana kontaktów. Każdego wieczora podsumowywaliśmy projekt oraz podczas zabaw, gier i rozmów staraliśmy się poznać naszych rówieśników Węgrów, a oni Polaków.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć piękny czas. Przedsięwzięcie było dofinansowane ze środków otrzymanych przez International Visegrad Fund.

            Anna Chłopek

            Nowa galeria Wymiana polsko-węgierska 2024 została dodana do albumu fotograficznego

          • Marsz Godności Wolin 2024

          • W dniu 10 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach „Dnia Godności z Niepełnosprawnością Intelektualną”.

            Ulicami Wolina przeszedł „Biały Marsz”, który miał na celu podkreślenie solidarności i zrozumienia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Takie wydarzenia są bardzo ważne dla pełniejszej integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami. Godność, tolerancja, szacunek i akceptacja są wartościami, które służą integracji naszej lokalnej społeczności.

            Marta Tylkowska

            Nowa galeria Marsz Godności Wolin 2024 została dodana do albumu fotograficznego

          • Elfik patriota

          • Elfiki zgłębiając wiedzę o patriotyzmie wykonywały różne zadania: rysowały kontur Polski, kontur rzeki Wisły, wycinały i przyklejały nazwę naszego kraju na kartę pracy, dzieliły wyrazy na sylaby, oraz wyodrębniały głoski nazw symboli narodowych.

            Dzisiejsza wycieczka do Biblioteki Miejskiej była podsumowaniem wiedzy o Polsce. Elfiki zostały pochwalone za wiedzę o naszym kraju, za bardzo aktywny udział w zajęciach bibliotecznych, oraz warsztatach plastycznych przygotowanych przez Panią Kasię Kowalską, która z wielkim zaangażowaniem opowiadała bajkę o Wiśle przedstawiając dzieciom teatrzyk wywodzący się ze sztuki japońskiej kamishibai. Dzieci zostały obdarowane upominkami, otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładkę do książki, oraz balony. Zadowolone Elfiki w doskonałych nastrojach wróciły do szkoły, a wykonane na warsztatach flagi będą zdobiły korytarz szkoły. Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję historii.

            M. Bilska, M. Dylik

            Nowa galeria Elfik patriota została dodana do albumu fotograficznego

          • Niebieskie igrzyska

          • Dnia 26.04. dzieci z zerówek Słodziaki i Elfiki odwiedziły Przedszkole Miejskie „Kraina Uśmiechu” w Wolinie. Dzieci świętowały finał obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

            Przygotowane stacje zadaniowe dostarczyły dużo emocji, a otrzymane medale i puchar wiele radości. Atmosferze igrzysk towarzyszył obfity poczęstunek, oraz śliczna, wiosenna pogoda. Zadowolone maluchy w prezencie otrzymały pamiątkowe maskotki. Dziękujemy Pani Dyrektor Przedszkola Miejskiego Pani Iwonie Perlińskiej za zaproszenie i wspaniałą zabawę.

            M. Bilska, K. Niewinczany

             

            Nowa galeria Niebieskie igrzyska została dodana do albumu fotograficznego

          • GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO, Wolin, kwiecień 2024

          •  24 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego.

            W zawodach brały  udział drużyny  szkół podstawowych Gminy Wolin z Ładzina, Dargobądza, Troszyna i Wolina.

             

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Kat. dziewcząt Kl. III-IV  (rocznik 2013-2014)

            1.Kaja Pieroszkiewicz  - zajęła III miejsce na podium

            2.Agata Dylik

            Kat.chłopców kl. III-IV 

            1.Oskar Kwaśniewski

            2.Krystian Palenica

            Kat. dziewcząt kl. V-VI (rocznik 2011-2012)

            1.Estera Wieszołek - zajęła I miejsce na podium

            2.Wiktoria Świetlik - zajęła III miejsce na podium

            Kat. chłopców kl. V-VI

            1.Marcel Wojtkiewicz

            2.Oliwier Matysiak

            Kat.dziewcząt kl. VII - VIII (rocznik 2010-2009)

            1.Patrycja Cieślik

            2.Aleksandra Miętkiewicz

            Kat. chłopców  kl.VII-VIII

            1.Szymon Herbaczewski

            2.Hubert Michalczyk

            Organizator Turnieju Przystań Morska Wolin, wszystkim  zawodnikom ufundował drobne upominki, a zwycięzcy I, II, III miejsca otrzymali nagrody i piękne statuetki.

            Dziękujemy i gratulujemy .

            Ze sportowym pozdrowieniem😊

            Nauczyciele wychowania fizycznego 

          • Współpraca z Ajaki Tamási Áron

          • Współpraca naszej szkoły z Ajaki Tamási Áron - Katolicką Szkołą Podstawową i Podstawową Szkołą Artystyczną oraz Przedszkolem w miejscowości Ajak na Węgrzech

            Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie podjęła współpracę z Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda és Bölcsőde w Ajak.

            W najbliższym czasie będziemy realizowali projekt wymiany polsko-węgierskiej. Odbędzie się on w Stargardzie. Podczas spotkania zapoznamy się z dążeniem Węgrów i Polaków całkowitej wolności poprzez przypomnienie wydarzeń z 1956 r z Budapesztu oraz wydarzeń ze Szczecina z lat 1970, 1980, 1981.

            Projekt jest dofinansowany przez International Visegrad Fund.

          • „Ekopotyczki- odsłona trzecia”

          • Kolejny już rok na zaproszenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie przybyli zerówkowicze z całej niemal gminy by wspólnie uczcić Dzień Ziemi.

            Dzieci obejrzały miniaturę taneczną „SOS dla Ziemi” oraz stoczyły bój o dobro planety w potyczkach ekologicznych. Po złożeniu przyrzeczenia oraz wspólnym odśpiewaniu piosenki przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu plastyczno- technicznego pn. „Eko- gra o Wolinie” Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom. A oto wyniki:

                     Miejsce III- Adrianna Ożyńska, Joanna Boruch

                     Miejsce II- Oliwia Niewinczany

                     Miejsce I- Daria Małecka

            Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Wolina Pani Ewy Grzybowskiej i odbyło się przy współudziale Wolińskiego Parku Narodowego. Dziękujemy również za wsparcie, którego udzielili nam Prezes Miejskiego przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wolinie Pan Adam Celiński oraz Rada Rodziców przy PSP Wolin. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy za rok.

            Katarzyna Niewinczany

             

            Nowa galeria „Ekopotyczki- odsłona trzecia” została dodana do albumu fotograficznego

          • FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W GRYFINIE 2024

          • 17 kwietnia 2024 r. na Miejskim Stadionie w Gryfinie odbył się

            FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

            Naszą szkołę i reprezentowały dziewczynki rocznik 2013 i mł.( kl. III-IV)

            1.Czach Paula

            2.Dziemidowicz Michalina

            3.Krupa Zuzanna

            4.Andrukiewicz Michalina

            5.Rutkowska Hanna

            6.Góral Nikola

            Dziewczynki rocznik 2011-2012 (kl.V-VI)

            1.Andruszkiewicz Roksana

            2.Jasińska Eliza

            3.Augustajtys Wanessa

            4.Leszczyńska Liliana

            5.Augustajtys Zofia

            6.Wieszołek Estera `

            Nasze zawodniczki wprawdzie nie stanęły na podium, ale ich piękna sportowa rywalizacja i wola walki była na medal.

            Serdecznie gratulujemy - Ze sportowym pozdrowieniem

            Nauczyciele wychowania fizycznego

             

             

            Nowa galeria FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W GRYFINIE 2024 została dodana do albumu fotograficznego

          • Ortograficzne zmagania 

          • Dnia 20 marca 2024 roku podczas trzeciej godziny lekcyjnej odbyło się Ogólnoszkolne Dyktando. Uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie, w pierwszej z nich uczestniczyli uczniowie klas 4-6, a w drugiej uczniowie klas 7-8.


            Musieli  oni zmierzyć się z takimi zdaniami jak:
            ,,Gdzież są ci wrażliwcy wzruszający się brzęczącą pszczółką […]”, czy ,,Najpierw kupiliśmy chleb żytni, pszenne bułki i chałkę”.


                    W kategorii klas młodszych najlepsza piątka ukształtowała się w następujący sposób:
            na miejscu pierwszym  ex aequo Pola Tomków z klasy 6C i Tymon Kleszczyński z klasy 6A,
            na miejscu trzecim Julia Klęk z klasy 5B. Miejsce czwarte zdobyła Zuzanna Wierzbicka z klasy 5A,  zaś piąte- Igor Kubisiak z kl. 6B.


                    Wśród uczniów klas starszych w najlepszej piątce znaleźli się odpowiednio:
            - Anna Kluczek z klasy 8B
            - Filip Krzewiak z klasy 8A
            - Oliwier Drozd z klasy 7B
            - Estera Wieszołek z klasy 7A
            - Michał Kierzynkowski z klasy 8B

            Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejną edycję konkursu.

             

            Filip Krzewiak z klasy 8A

          • MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH Dziwnów 10 kwietnia 2024 r.

          • Nasza szkoła ponownie górą w powiecie. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach zarówno dziewcząt jak i chłopców. Wszyscy spisali się na MEDAL.

            A oto wyniki:

             DZIEWCZĘTA

            Dziewczęta rocznik 2013 i młodsi (kl. III-IV)  

            1.Michalina Dziemidowicz

            2.Nikola Góral

            3.Zuzanna Krupa

            4.Paula Czach

            5.Michalina Andrukiewicz

            6.Hanna Rutkowska

            Drużynowo dziewczynki zajęły I miejsce.   

            Indywidualnie medale zdobyły:

                                                                                     I miejsce Michalina Dziemidowicz 

                                                                                    II miejsce Nikola Góral

                                                                                   III miejsce Zuzanna Krupa

             

            Dziewczęta rocznik  2011-2012 (kl. V-VI)

            1.Liliana Leszczyńska

            2.Wanessa Augustajtys

            3.Roksana Andruszkiewicz

            4.Eliza Jasińska

            5.Lena Nowak

            6.Wiktoria Pietryniak

            Drużynowo dziewczynki zajęły I miejsce .

            Indywidualnie medale zdobyły:

                                                                                   I miejsce Liliana Leszczyńska

                                                                                  II miejsce Wanessa Augustajtys

                                                                                 III miejsce Roksana Andruszkiewicz

            Dziewczęta rocznik  2009-2010 (kl.VII-VIII)

            1.Zofia Tyszkiewicz

            2.Ilona Zolotina

            3.Patrycja Cieślik

            4.Luiza Jasińska

            5.Estera Wieszołek

            6.Anna Kus

            Drużynowo Dziewczęta zajęły I miejsce.

            Indywidualnie medal wywalczyła za

                                                                                III miejsce Luiza Jasińska

                                                                                                                               

             

            CHŁOPCY

            Chłopcy rocznik 2013 i młodsi (kl. III-IV)

            1. Natan Lenarcik

            2. Tomasz Celebudzki

            3. Piotr Celebudzki

            4. Krystian Palenica

            5.Ksawier Zaremba

            6.Daniil Lukianenko

            Drużynowo chłopcy zdobyli I miejsce.

             

            Indywidualnie na podium stanęli:

                                                                              II miejsce Tomasz Celebudzki

                                                                             III miejsce Ksawier Zaremba

            Chłopcy rocznik 2011-2012 (kl.V-VI)

            1.Tymon Bieruta

            2. Marcel Wojtkiewicz

            3. Gracjan Brzezicki

            4. Filip Łabuńko

            5. Tymon Kleszczyński

            6. Igor Kubisiak

            Drużynowo chłopcy zajęli I miejsce.

             

            Indywidualnie medale zdobyli:

                                                                          I miejsce Tymon Bieruta

                                                                         II miejsce Marcel Wojtkiewicz

                                                                        III miejsce Gracjan Brzezicki

             

            Chłopcy rocznik 2009-2010 (kl.VII-VIII)

            1. Antoni Stępień

            2. Szymon Herbaczewski

            3. Antoni Ziemgowski

            4. Paskal Bąk

            5. Aleks Leszkiewicz

            6. Mikołaj Zakharchenko

            Drużynowo chłopcy zajęli II miejsce .

            Indywidualnie na podium stanął :

                                                                            Paskal Bąk II miejsce

             

            Każda drużyna  w swojej kategorii została uhonorowana pięknymi pucharami. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękną sportową rywalizację.

             Ze sportowym pozdrowieniem 

            nauczyciele wychowania fizycznego

             

            Nowa galeria MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH Dziwnów 10 kwietnia 2024 r. została dodana do albumu fotograficznego

          • Dzień z książką

          • Elfiki  już dobrze znają  literki i cyferki.  Potrafią wyodrębniać głoski w wyrazach i łączyć je  w sylaby, a większość w wyrazy.

            Bardzo lubią książki, które próbują samodzielnie czytać. Dzisiejszy „dzień z książką” Elfiki spędziły na wytężonej pracy.  Rozwiązywały i układały zadania matematyczne o książkach, doskonaląc umiejętności dodawania i odejmowania, oraz wykonały pracę plastyczną na temat propagowania książek wśród najmłodszych.

            M. Bilska. M. Dylik

             

            Nowa galeria Dzień z książką została dodana do albumu fotograficznego

          • Klasowy ogródek Elfików

          • W ramach profilaktycznego programu „Zdrowe zęby mamy marchewkę zajadamy” Elfikom zostało powierzone zadanie do wykonania.

            Dzieci bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy toteż, zakładając ogródek w klasie z ochotą przystąpiły do różnych czynności bawiąc się w małego ogrodnika. Poznały sposób sadzenia cebulek, oraz sposób siania rzeżuchy i owsa. Z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie kolejne czynności.

            Tematem zajęć były także rozmowy  o witaminach zawartych w szczypiorku, oraz ich znaczenie dla organizmu człowieka. Elfiki wykonały również „malowaną cebulkę”, którą ozdobiły klasę.

            M. Bilska M. Dylik

             

            Nowa galeria Klasowy ogródek Elfików została dodana do albumu fotograficznego

          • Szkolny Konkurs Piosenki

          • Dnia 19.03.2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego odbył się Szkolny Konkurs Piosenki.   

            Z klas 0-3 wzięło udział 23 uczestników, a w klasach 4-8 13 uczestników. 

            Jury w składzie: Elżbieta Muzykiewicz, Dobromir Strzelczyk oraz Paulina Serokos z uwagą przysłuchiwali się młodym wykonawcom. Przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

             

            Kategoria klas „0”

            I miejsce -   Julia Meresińska

            II miejsce -Julia Radys

            III miejsce- Zuzanna Adamus

            Wyróżnienie –  Aurelia Piekarska

             Kategoria klas I-III

            I miejsce –  Michalina Poronis

            II miejsce –  Zuzanna Skorupska

            III miejsce –  Liliana Kurian

            Wyróżnienia –    Filip Nalewaj, Zuzanna Manke, Michalina Kochmańska, Wiktoria Madera, 

            Kategoria klas IV- VI

            I miejsce –  Anastazja Wesołowska

            II miejsce –  Karolina Mieleszkiewicz

            III miejsce –  Hanna Kubiak

            Wyróżnienia –     Alina Andrusyshyna, Amanda Suminka 

            Kategoria klas VII-VIII

            I miejsce –  Martyna Zelek

            II miejsce –  Marcelina Żuchowska

            Wszystkim  uczestnikom konkursu dziękujemy, gratulujemy  i życzymy kolejnych przygód z muzyką. Osoby, które zajęły I miejsca  z każdej kategorii  wiekowej będą reprezentowały naszą szkołę  w Gminnym Konkursie Piosenki „O złotą nutkę”   Życzymy powodzenia!

             

            Aneta Borowicz

          • Higiena naszą tarczą obronną

          • Uczniowie klas II – III biorą udział w Wojewódzkim Programie Higieny i Profilaktyki Wybranych Chorób Wirusowych "Higiena naszą tarczą ochronną".

            Celem programu jest osiągniecie poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkoły w obszarze profilaktyki poprzez:

            - wzbogacenie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia,

            - wykształcenie postaw prozdrowotnych w kontekście profilaktyki chorób zakaźnych,

            - przyswojenie i wdrożenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno - zdrowotnych.

            Zakres tematyczny obejmuje następujące obszary: higiena osobista, higiena rąk, koronawirus i grypa.

             

            Anna Chłopek

             

            Nowa galeria Higiena naszą tarczą obronną została dodana do albumu fotograficznego