• Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 0-3 (2023 rok)

          • Tradycją naszej szkoły jest cieszący się niesłabnącą popularnością konkurs  recytatorski.  W  tym roku  do konkursu  przystąpiło  25  uczniów   z klas 0 - III.

            Zaprezentowano utwory polskich klasyków, oczywiście nie zabrakło „Kaczki Dziwaczki” Jana Brzechwy, „Zapachu czekolady” Danuty Wawiłow, „Okularów” Juliana Tuwima czy „Przyjęcia” Doroty Gellner. Oprócz powszechnie znanych twórców pojawiły się również interpretacje wierszy Krzysztofa Jerzego Drozda „Jak mówią to słuchaj uważnie”, „Śmiej się, gdy chce Ci się śmiać”, „Kochaj, jak kocha się słońce i deszcz”.

            Jury w składzie pani dyrektor Joanna Kleszcz, pani Agnieszka Peplińska – Kot i pani Kamila Felisiak przyznało następujące miejsca:

            kategoria  - przedszkole:

            1. Iga Góral – klasa 0 „a”
            2. Zuzanna Manke – klasa 0 „b”
            3. Marcelina Szwed – klasa 0 „c”

            wyróżnienia:

            Nikola Wojtala – klasa 0 „b”

            Antoni Jagodziński – klasa 0 „c”

             

            kategoria klasy – I – III:

            1. Emilia Kaliciuk – klasa I „b”
            2. Michalina Poronis – klasa II „a”
            3. Antoni Szczeblewski – klasa I „b”

            wyróżnienia:

            Michał Korczak – klasa I „a”

            Ksawery Szubert – klasa II „b”

            Michalina Krupa – klasa II „b”.

             

            Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy odwagi, ponieważ recytacja to nie tylko zapamiętanie tekstu, ale przede wszystkim własna interpretacja utworu, a to niewątpliwie niełatwa umiejętność.

            Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca będą reprezentowali szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim  9 lutego 2023 roku w MDK w Wolinie.

            Niezbędne informacje zostaną przekazane w najbliższym czasie.

             

            Magdalena Bilska

            Kamila Felisiak

                                                                                  

             

          • Bal Przebierańców u Tygrysków

          • Bal Przebierańców u Tygrysków rozpoczął się wystrojem sali, oraz  prezentacją strojów.

            Wśród balonów i serpentyn tańczyły: Elza, Anna, dinozaur, Pszczółka Maja, Batman, Spider- Man, myszka, ratownik medyczny, żołnierz, a nawet kościotrupia syrenka. Wspaniała atmosfera, oraz ogromna empatia prowadzącego animatora, bańki mydlane, sztuczny śnieg, zabawy i konkursy wypełniły czas balu.

            Tygryski bardzo dziękują za mile spędzony czas i czekają na karnawał w przyszłym roku szkolnym.

             

            M. Bilska

             

          • Dzień Babci i Dziadka u Tygrysków 2023

          • Dzisiaj  w naszej klasie odbyło się nagranie słowno-muzyczne dla naszych Babć i Dziadków.

            Z ochotą prezentowaliśmy występ. Pięknie śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wierszyki, oraz zatańczyliśmy taniec dworski. Wykonaliśmy także laurki oraz prezenty. Kochamy naszych Dziadków i pozdrawiamy ich serdecznie.

            Pozdrawiamy.

            Tygryski

            M. Bilska

             

          • „Dobra jest więcej”

          • W drugim półroczu 2022 roku Caritas Polska prowadziła wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki projekt pod nazwą „Dobra jest więcej – szkolny wolontariat”, mający na celu aktywizowanie młodzieży po pandemii COVID-19.

            Projekt kładł nacisk na budowanie relacji między wolontariuszem a osobą w potrzebie oraz działania dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności.

            W zadaniu publicznym wzięło udział łącznie 75 szkół i 975 uczniów ze Szkolnych Kół Caritas archidiecezji lubelskiej, łódzkiej, poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej oraz diecezji bydgoskiej.
            Nasza szkoła od września do grudnia 2022 roku uczestniczyła w tym projekcie wolontariackim, a wzięło w nim udział 16 uczniów.

            Działania w ramach projektu:

            • udział opiekunów w czterech szkoleniach;
            • spotkania wolontariuszy;
            • wyjazd do Szczecina i wizyta u sióstr opiekujących się bezdomnymi;
            • akcja „Ciastko dla misjonarza”;
            • spotkanie z misjonarzem pracującym w Peru;
            • wydanie kartki z tajemnicami światła (dochód ze sprzedaży kartek został przeznaczony dla bezdomnych);
            • Misja Grosza (grosz na misje);
            • udział w festiwalu wolontariatu (warsztaty) - Szczecin;
            • zakup sprzętu nagłaśniającego;
            • udział w podsumowaniu projektu w Warszawie;

             

            Uwieńczeniem pracy był wyjazd do Warszawy, gdzie młodzi wolontariusze pokazali, jak przez ostatnie miesiące wspierali potrzebujących ze swoich społeczności. Mieli też czas na świętowanie sukcesów i integrację.

            W prezentacji przedstawiliśmy niektóre z naszych działań.

            Zachęcamy do obejrzenia!

            Iwona Wojda

             

            Kliknij w link i zobacz prezentację --->>> Dobra_jest_wiecej_prezentacja__(1).pptx

          • Ach,ta Pippi!

          • Dnia 16 stycznia 2023 r. uczniowie z naszej szkoły wybrali się do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. "Ach, ta Pippi!" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza.

            Dzieci zobaczyły bardzo ciekawą historię małej dziewczynki, która uczyła młodego widza m. in. tolerancji i empatii. Przekaz był wzbogacony niezwykłą grą aktorską z wykorzystaniem lalek, multimedialną scenografią i pięknymi piosenkami. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się wycieczka.

             

            Anna Chłopek

          • Sprawny Tygrysek

          • Tygryski realizują program zajęć ruchowych z elementami zabawy i gimnastyki korekcyjnej.

            W programie uczestniczy pani Małgosia -pielęgniarka szkolna, która edukuje dzieci zwracając uwagę jak bardzo ważny jest ruch w wieku przedszkolnym dla ogólnego rozwoju organizmu.

            Oprócz ćwiczeń wzmacniających mięśnie różnych części ciała Tygryski poznają tajniki pozytywnej rywalizacji, oraz nabierają doświadczenia współpracy w grupie i cieszą się zwycięstwem gratulując sobie wzajemnie.

             

             M. Bilska

          • Dzieci Astrid Lindgren/Kinder von Astrid Lindgren

          • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie wraz z Parafią Rzymskokatolicką Najśw. Serca Pana Jezusa w Templinie odbyły wspólny projekt "Dzieci Astrid Lindgren/Kinder von Astrid Lindgren".

             

             

             

             

             

            Działania zostały dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Zapoznaliśmy się z literaturą Astrid Lindgren. W roku 2022 obchodziliśmy 20 rocznicę śmierci tej wybitnej szwedzkiej pisarki, która wywarła wielki wpływ na pokolenia europejskich dzieci. Wraz z dziećmi i młodzieżą z Niemiec przygotowaliśmy kalendarz polsko-niemiecki na 2023 roku.

            W kalendarzu tym są zaznaczone święta narodowe polskie i niemieckie, a ilustracje do kalendarza przygotowały dzieci polskie i niemieckie do wybranych przez siebie fragmentów literatury Astrid Lindgren. Ilustracje te są podpisane odpowiednimi fragmentami z literatury w języku polskim i niemieckim. Obie placówki zaangażowały się w przygotowanie uczniów i realizację projektu.

             

             

            Dzięki projektowi uczniowie sięgnęli do literatury, ale również zainteresowali się krajem sąsiada. Obydwie szkoły poprzez wydawnictwo promowały współpracę polsko-niemiecką w społeczności lokalnej. Wybrane prace polską i niemiecką wydaliśmy w formie kartki pocztowej oraz polskie znaczki personalizowane (Poczta Polska nie wydała jeszcze znaczków związanych z Astrid Lindgren). Kartki te wysłaliśmy jako element upowszechniania projektu do osób odpowiedzialnych za oświatę po obu stronach granicy oraz do lokalnych mediów i do instytucji związanych z czytelnictwem.

            Serdecznie dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za wsparcie naszych działań. 

             

            ks. Marcin Miczkuła

          • Warsztaty bożonarodzeniowe Interreg - Marta Tylkowska

          • Uczniowie klasy Vb w dniu 19 grudnia 2022 roku uczestniczyli w polsko-niemieckich bożonarodzeniowych warsztatach plastycznych. Warsztaty odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Troszynie, w ramach projektu Unii Europejskiej Interreg.

            Na zajęciach uczniowie samodzielnie wykonywali stroiki i ozdoby świąteczne. Atmosfera na zajęciach była radosna i swobodna, a wykonane przez uczniów dekoracje podkreślą świąteczny nastrój.

             

            Marta Tylkowska

          • Mikołajki u Tygrysków

          • Byliśmy przygotowani na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Ładnie ubraliśmy choinkę i posprzątaliśmy zabawki.

            W oczekiwaniu na gościa bawiliśmy się w różne mikołajkowe zabawy, a także zrobiliśmy książeczkę z pokolorowanych obrazków, by móc ją podarować kiedy do nas przybędzie. Gdy tylko się pojawił chcieliśmy jak najprędzej zaśpiewać, zatańczyć, ponieważ nie mogliśmy  doczekać się paczek, byliśmy bardzo ciekawi co znajduje się w środku. Mikołajowi bardzo podobał się nasz krótki występ, toteż zostaliśmy przez niego pochwaleni i obdarowani niespodziankami, które bardzo szybko zostały otwarte.

            Jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi i bardzo dziękujemy. Prezenty wszystkim przypadły do gustu.

            Dziękujemy również paniom z Samorządu Uczniowskiego, które przyniosły pyszne kakao. Dzień wesołych zabaw dopełnił słodki poczęstunek i miła atmosfera.

            Pozdrawiamy.

            Tygryski

            M. Bilska

          • Recytacja Tygrysków

          • Witajcie!

            Dzisiaj w naszej klasie odbył się Konkurs Recytatorski, na który przygotowaliśmy wierszyki o jesieni i o muchomorku.

            Recytowaliśmy różnie, każdy najlepiej jak potrafił. Nasza recytacja bardzo spodobała się Pani Dyrektor Joannie Kleszcz, oraz Pani Wicedyrektor Edycie Rackiej, które zasiadły w Jury, a także Pani Agnieszce Welsz, która nas mocno dopingowała. Jesteśmy dumni z naszych występów.

            Za naszą wytrwałość w nauce wierszy i odważne wystąpienie zostaliśmy nagrodzeni dyplomami, oraz słodkim poczęstunkiem, a od Pani Dyrektor Joanny Kleszcz otrzymaliśmy niespodzianki. Pierwszy występ za nami. Przygotowujemy się teraz do kolejnego występu. 

            Pozdrawiamy. Tygryski.

            M. Bilska

             

             

             

          • Warsztaty ekologiczne - segreguj odpady!

          • W dniach 24 listopada i 1 grudnia odbyły się dla klas II i III warsztaty ekologiczne dotyczące segregacji odpadów.

            Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady a następnie samodzielnie wykonywali praktyczne zadania na tablicach magnetycznych. Nabyta wiedza i umiejętności będą pomocne w ochronie środowiska przyrodniczego oraz na pewno przydadzą się w codziennym życiu, zarówno w domach jak i w szkole.

            Warsztaty ekologiczne prowadzone były we współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

             

            Marta Tylkowska

             

          • Doposażenie szkoły przez firmę Mentor-systemy

          • Miło nam poinformować, że w dniu 24.11.2022 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolinie została obdarowana przez firmę Mentor-systemy audiowizualnym monitorem interaktywnym My Board.

            Monitor będzie wykorzystywany na lekcjach biologii, co przełoży się na jeszcze ciekawsze lekcje wypełnione zróżnicowanymi ćwiczeniami, symulacjami, filmami oraz grami edukacyjnymi.

            Gorące podziękowania składamy również najlepszemu monterowi firmy Mentor Danielowi Kulpie, za szybką i profesjonalną obsługę dotyczącą montażu i udzieleniu instrukcji obsługi monitora Mentor - systemy audiowizualne MyBoard

            Anna Chłopek

          • SPEKTAKULARNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW ❗

          • Dziesięcioro uczniów z Naszej szkoły uczestniczyło w półfinale II Konkursu wiedzy o rybach i rybie w diecie, który odbył się na Wydziale Nauk o Żywieniu i Rybactwa Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

            Miło jest Nam poinformować, że jako szkoła zajęliśmy I miejsce i... otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 1000 złotych.

            Do finału konkursu, który odbędzie 01 grudnia w Wolinie, zakwalifikowali się następujący uczniowie:

            - w kategorii klas 4-6: Antoni Stępień kl. 6a,Daniel Stróżek kl. 5b,Hubert Michalczyk kl. 6b.

            - w kategorii klas 7-8:Wojciech Ociepa kl.8a,Michał Kierzynkowski kl.7b,Maksymilian Kowalczyk kl. 8a.

            Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą wiedzą o rybach.Udział w półfinale był również okazją do zwiedzenia Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa.

            Uczniowie zobaczyli żywe okazy ryb oraz wypreparowane gatunki ryb żyjące w morzach i oceanach.

            Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy❗

            Anna Chłopek

          • Nasza szkoła wsparła fundację "Mam marzenie"

          • 5 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

             

            Nasza Społeczność Uczniowska włączyła się w przepiękną akcję organizowaną przez Fundację „Mam Marzenie”. Zbieraliśmy maskotki i przybory szkolne dla dzieci przebywających w szczecińskich szpitalach na oddziałach onkologicznych.

             

            Jak zawsze okazaliście wielkie serca , miśki i wszystkie przybory dotarły już do Fundacji i wkrótce ucieszą małe serduszka.

             

            Iwona Wierzbicka

            koordynator szkolnego wolontariatu

          • Dzień Misia u najmłodszych

          • Tygryski świętowały Międzynarodowy Dzień Misia.

            Po przygotowaniu dekoracji wykonały prace plastyczne z misiem w roli głównej. Przyniesione przez dzieci miśki zachęciły do różnych zabaw misiowych, zwłaszcza zabawy z ogromnym niedźwiadkiem przyniosły dzieciom wiele radości. Bardzo ciekawe zajęcia odbyły się w bibliotece szkolnej  wśród pięknej misiowej scenerii.

            Dzień upłynął na rozmowach o miśkach oraz zabawach muzycznych.

            M. Bilska